Pokalbiai su vaikais apie empatiją, gruodžio 3- ią dieną, Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Video peržiūros, piešinio spalvinimas “Dovanoju Tau širdelę” Tarptautinio eTwinning projekto gruodžio mėnesio veikla.

Kauno lopšelio-darželio “Šarkelė” „Žvirbliukų“ grupė, mokytoja Vilma Sobolienė, dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte „OUR CHILDREN’S JOURNEY OF VALUES“. Šis projektas skirtas puoselėti svarbiausias vertybes – pagarbą, atsakomybę, draugiškumą ir toleranciją. Šias vertybes vaikai su mokytojais išreiškė kūrybiškai, kurdami plakatą bei projekto logotipą, kurie simbolizuoja jų kelionę per vertybes. Projekto metu vaikai mokosi suprasti ir taikyti šias vertybes kasdienėje veikloje, o tarptautinė partnerystė skatina įvairių kultūrų pažinimą ir bendravimo įgūdžius.

Lapkričio mėnesio kūrybinė-kolektyvinė užduotis eTwinning projekte *”OUR CHILDREN’S JOURNEY OF VALUES”* – talismanas. Mūsų talismanas – širdis, kuriai pasirinkome pridėti kojas. Logotipo rinkimai

 

Vaikų apklausa apie vertybes

 

Darbas su šeima Talismaną, pagal vaikų sukurtą maketą pagamino mamos

Projekto „Festivalis mano mokykloje“ trumpas pristatymas Projekte dalyvavo Kauno lopšelio-darželio „Šarkelė“ bendruomenė, vadovaujama mokytojos Vilmos Sobolienės. Šis projektas, kuriam buvo suteiktas Europos kokybės ženklas, sujungė mokyklas iš skirtingų šalių, siekiant skatinti vaikų kūrybiškumą, bendravimą ir komandinius įgūdžius per įvairias veiklas, įskaitant žaidimus, ekskursijas, teatrą ir užsiėmimus, skirtus įvairių poreikių turintiems vaikams. Projekto metu naudojamos technologijos, tokios kaip „WhatsApp“, „Bookcreator“, „Canva“ ir „Kahoot“, padėjo vaikams ir pedagogams įgyvendinti užsibrėžtus tikslus bei tobulinti skaitmeninius įgūdžius. Tėvai taip pat aktyviai dalyvavo projekte, turėdami galimybę stebėti savo vaikų progresą uždaroje „Facebook“ grupėje bei elektroniniame dienyne. Projekto tikslai apėmė vaiko asmenybės ir socialinių kompetencijų ugdymą, atsakomybės jausmo, kūrybiškumo, problemų sprendimo, skaitmeninio raštingumo, bendradarbiavimo ir komunikacijos įgūdžių tobulinimą. Tarpdisciplininis požiūris leido integruoti biologijos, geografijos, chemijos, ekonomikos, IT bei meno žinias į ugdomąją veiklą. Mokytojos Vilmos aktyvus dalyvavimas, kūrybiškumas ir bendravimas su kolegomis, vaikais ir jų tėvais padėjo sėkmingai įgyvendinti projektą bei sustiprinti bendruomenės ryšius. Projektas įvertintas Nacionaliniu kokybės ženkleliu Europos kokybės ženkleliu Nauda vaikams: Dalyvavimas eTwinning projekte vaikui suteikia daug naudos: 1. Socialiniai įgūdžiai: Vaikai mokosi bendradarbiauti, komunikuoti ir pažinti kitų šalių kultūras. 2. Kūrybiškumas ir inovatyvumas: Dalyvavimas kūrybinėse veiklose skatina vaizduotę ir naujų idėjų ieškojimą. 3. Atsakomybė ir savarankiškumas: Vaikai ugdo atsakomybės jausmą ir mokosi planuoti laiką. 4. Skaitmeninis raštingumas: Naudojamos technologijos tobulina skaitmeninius įgūdžius. 5. Pasitikėjimas savimi: Sėkminga veikla stiprina motyvaciją ir pasitikėjimą savimi. 6. Kalbos įgūdžiai: Bendravimas su kitų šalių vaikais praplečia kalbos žinias. 7. Empatija ir kultūrinis supratimas: Projektas skatina pagarbą kitoms kultūroms ir empatiją.